Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
‹‹    A-    A+
Aktualności
29 listopada 2022
Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Podczas Jubileuszu 65-lecia Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wystąpił Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy "Koderki".
Obecność „Koderek” na Jubileuszu Spółdzielni nie była przypadkowa. Zespół ten przez wiele lat prowadzony był właśnie przez Spółdzielnię, uświetniając jej spotkania i Jubileusze, zanim w 1992 r. trafił pod skrzydła Miejskiego Domu Kultury, którego tradycje kontynuuje obecnie Łowicki Ośrodek Kultury.

„Koderki” wychowały wiele pokoleń Łowiczan. Jednym z jego członków był m.in. obecny prezes ŁSM Mariusz Siewiera, który nie zapomniał o zespole i właśnie jemu zaproponował występ na Jubileuszu 65-lecia Spółdzielni.

Każdy kto kiedykolwiek tańczył w "Koderkach" nosi w sobie wiele wspaniałych wspomnień związanych z tym zespołem oraz kadrą prowadzącą. W zespole zawiązanych zostało wiele przyjaźni, które trwają do dziś.

Bo ten zespół nie tylko uczy śpiewać i tańczyć, ale co ważne, wychowuje. Mówi się, że kto kiedykolwiek należał do „Koderek”, zawsze pozostaje jego częścią.

W najbliższym czasie Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” będzie można obejrzeć podczas II Bolimowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]