Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
‹‹    A-    A+
Aktualności
29 listopada 2022
Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Podczas Jubileuszu 65-lecia Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wystąpił Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy "Koderki".
Obecność „Koderek” na Jubileuszu Spółdzielni nie była przypadkowa. Zespół ten przez wiele lat prowadzony był właśnie przez Spółdzielnię, uświetniając jej spotkania i Jubileusze, zanim w 1992 r. trafił pod skrzydła Miejskiego Domu Kultury, którego tradycje kontynuuje obecnie Łowicki Ośrodek Kultury.

„Koderki” wychowały wiele pokoleń Łowiczan. Jednym z jego członków był m.in. obecny prezes ŁSM Mariusz Siewiera, który nie zapomniał o zespole i właśnie jemu zaproponował występ na Jubileuszu 65-lecia Spółdzielni.

Każdy kto kiedykolwiek tańczył w "Koderkach" nosi w sobie wiele wspaniałych wspomnień związanych z tym zespołem oraz kadrą prowadzącą. W zespole zawiązanych zostało wiele przyjaźni, które trwają do dziś.

Bo ten zespół nie tylko uczy śpiewać i tańczyć, ale co ważne, wychowuje. Mówi się, że kto kiedykolwiek należał do „Koderek”, zawsze pozostaje jego częścią.

W najbliższym czasie Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” będzie można obejrzeć podczas II Bolimowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]