Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
‹‹    A-    A+
Aktualności
6 grudnia 2022
Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza dzieci oraz ich rodziców i opiekunów na coroczną imprezę choinkową! Tym razem zabawa świąteczna, zorganizowana zostanie w piątek, 9 grudnia 2022 r. o godz. 16:00 na Muszli Koncertowej w Parku Błonia.
Podczas spotkania na scenie wystąpią dzieci z przedszkoli łowickich, które zaprezentują świąteczny program artystyczny. Mikołajowie tradycyjnie rozdawać będą dzieciom paczki świąteczne.

Aby je otrzymać trzeba będzie okazać specjalny kupon. Kupony te były rozdawane dzieciom bezpłatnie w przedszkolach oraz szkołach podstawowych klasy I-III. Każdy z nich weźmie dodatkowo udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. W czasie „Choinki Miejskiej” w specjalnym namiocie będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Na Starym Rynku stanęła już choinka, która zabłyśnie światłami dzisiaj o godz. 16:00.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]