Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
‹‹    A-    A+
Aktualności
15 maja 2014
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w projekcie pn. „25 lat Wolności”. Projekt to symboliczne podkreślenie 25. rocznicy wydarzeń, które zapoczątkowały w Polsce oraz innych krajach naszego regionu procesy demokratycznych przemian. W ramach projektu, który zostanie zrealizowany w dniach 5-6 czerwca 2014 r. przewidziane są dwa wydarzenia:
- Koncert Adama Nowaka i Akustyka Amigos (Raz Dwa Trzy i Voo Voo, który odbędzie się w czwartek 5 czerwca 2014 r. o godz. 19.30   w sali kina Fenix (bilety 30 zł/35 zł w dniu koncertu).

- Prezentacja filmu pt. „Mundial gra o wszystko”, który wyświetlony zostanie w kinie Fenix w piątek, 6 czerwca 2014 r. godz. 20.00 (Bilety w cenie 10 zł)

KONCERT  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Nowak

„Gramy nasze kompozycje do tekstów głównie Adama, ale nie tylko, bo i pojawia się Młynarski, czasem Grechuta, a nawet Herbert.... W programie znajdą się utwory z repertuaru Raz Dwa Trzy, ale w innej, kameralnej aranżacji. Dzięki kameralnej oprawie, koncert ma charakter bardzo bliskiego, intymnego wręcz spotkania z publicznością. Pomysł na wspólne muzykowanie powstał kilka miesięcy temu i nie wynika z chęci zrobienia konkurencji dla obu macierzystych zespołów, czy z idei łączenia sił.

Najzwyczajniej w świecie lubimy się towarzysko, czujemy się artystycznie i w związku z tym postanowiliśmy przenieść te miłe doznania na scenę, a w niedalekiej przyszłości na płytę. Pracujemy nad zupełnie nowym, własnym repertuarem, przez co na każdym koncercie można się będzie spodziewać zawsze jakiejś pra pra pra premiery.”

Adam Nowak - śpiew, gitary (Raz Dwa Trzy)
Jarek Treliński - gitara (Raz Dwa Trzy)
Karim Martusewicz - kontrabas (Voo Voo)

  FILM  https://www.facebook.com/MundialGraOWszystko?fref=ts

Mistrzostwa „España ’82” były ostatnim sukcesem reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach świata. Cała Polska oglądała wspaniałe bramki Bońka i Smolarka, popis umiejętności Laty, Kupcewicza i Buncola, widowiskowe parady Młynarczyka. Na moment zapomniano, że tłem sportowego spektaklu są surowe prawa stanu wojennego, cenzura, wojsko na ulicach, więzienia zapełnione opozycjonistami. Występ piłkarzy był tak udany, że nazwano go „najpiękniejszym serialem stanu wojennego”.

„Mundial. Gra o wszystko” to dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w warunkach stanu wojennego. Grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej „Solidarności”, dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy.

Dokument „Mundial. Gra o wszystko” to połączenie unikalnych archiwaliów Telewizji Polskiej, Kronik Filmowych, materiałów FIFA, fotografii z obozu w Białołęce, animowanych w technice 3D, rysunków oraz wywiadów z piłkarzami, komentatorami sportowymi i internowanymi w Białołęce.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]