Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 lutego 2014
Muzeum w Łowiczu i Urząd Miejski w Łowiczu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią". Głównym celem konkursu, podobnie jak w latach minionych, jest ukazanie twórczego spojrzenia młodego pokolenia na muzeum oraz zabytki w nim się znajdujące.
Dodatkowo, konkurs ma wpłynąć na wyrobienie wśród dzieci i młodzieży chęci obcowania z muzeum. Na konkurs należy dostarczyć zdjęcia zrobione podczas wizyty w muzeum, przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie) a także budynki muzeum, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu.

Prace w formie reportażu, felietonu, lub eseju fotograficznego należy dostarczyć do organizatorów najpóźniej do 30 kwietnia 2014 r. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 17 maja 2014 r. w Muzeum w Łowiczu. Do 14 czerwca zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, by wziąć udział w międzynarodowej edycji konkursu.

Międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie cieszy się od wielu lat dużą popularnością. Warto przypomnieć, że w latach 2008-2012 wybrane fotografie łowickiej młodzieży były nagradzane i prezentowane na pokonkursowej wystawie, pokazywanej w wielu placówkach muzealnych w Polsce i za granicą. Czy będzie podobnie także w tym roku? - zobaczymy! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i szukania wyjątkowej ekspozycji.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat.

Regulamin i karty zgłoszenia uczestnictwa są do pobrania na stronie: www.muzeumlowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]