Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 lutego 2014
Muzeum w Łowiczu i Urząd Miejski w Łowiczu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią". Głównym celem konkursu, podobnie jak w latach minionych, jest ukazanie twórczego spojrzenia młodego pokolenia na muzeum oraz zabytki w nim się znajdujące.
Dodatkowo, konkurs ma wpłynąć na wyrobienie wśród dzieci i młodzieży chęci obcowania z muzeum. Na konkurs należy dostarczyć zdjęcia zrobione podczas wizyty w muzeum, przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie) a także budynki muzeum, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu.

Prace w formie reportażu, felietonu, lub eseju fotograficznego należy dostarczyć do organizatorów najpóźniej do 30 kwietnia 2014 r. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 17 maja 2014 r. w Muzeum w Łowiczu. Do 14 czerwca zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, by wziąć udział w międzynarodowej edycji konkursu.

Międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie cieszy się od wielu lat dużą popularnością. Warto przypomnieć, że w latach 2008-2012 wybrane fotografie łowickiej młodzieży były nagradzane i prezentowane na pokonkursowej wystawie, pokazywanej w wielu placówkach muzealnych w Polsce i za granicą. Czy będzie podobnie także w tym roku? - zobaczymy! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i szukania wyjątkowej ekspozycji.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat.

Regulamin i karty zgłoszenia uczestnictwa są do pobrania na stronie: www.muzeumlowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]