Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 stycznia 2019
Muzeum w Nieborowie i Arkadii zaprasza dzieci do udziału w zajęciach, organizowanych w ramach ferii zimowych. W czasie spotkań będzie można m.in. spróbować swoich sił jako projektant biżuterii, którą będzie można podarować bliskim osobom oraz ruszyć tropem skrzydlatych przyjaciół.
Dowiedzieć się co ciekawego słychać od strony stawu, kto może ich zaprosić na nocne loty i czy uda im się wydostać z ciemności. Szczegóły poniżej i na stronie: www.nieborow.art.pl

RODZINNA FABRYKA MAJOLIKOWEJ BIŻUTERII !
Jeśli drzemię w Tobie talent, bądź chcesz spróbować swoich sił jako projektant to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Uczestnicy wykonają biżuterię wg własnego pomysłu. Powstałe w ten sposób precjoza (kolczyki, naszyjniki) z pewnością staną się niecodzienną ozdobą bądź prezentem, który będzie można podarować bliskim osobom. Sprawna ręka malarza - ceramika potrafi wyczarować niezwykłe dekoracje. Powiemy o tajnikach nakładania malatury na gotowe szkliwione przedmioty. Następnie pod okiem artystów stworzymy własną biżuterię.

Termin: 16.02.2019 godz. 10:15
Koszt: 15 zł/os
Pomalowane przedmioty będzie można – po wypaleniu w piecu ceramicznym na drugi dzień- –zabrać do domu.

WARSZTATY RODZINNE!
Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: edukacja@nieborow.art.pl lub (46) 838-56-35 wew.215

HISTORII WIELE- SKRZYDLACI PRZYJACIELE
Podczas zajęć młodzi poszukiwacze przygód ruszą tropem naszych skrzydlatych przyjaciół. Dowiedzą się co ciekawego słychać od strony stawu, kto może ich zaprosić na nocne loty i czy uda im się wydostać z ciemności. Kto zasypuje im karmnik, jak wygląda zimowe menu? Uczestnicy dowiedzą się również, do czego służą ptakom dziób, pióra i pazury oraz gdzie mieszkają i o czym śpiewają skrzydlaci przyjaciele.

Termin: 23.02.2019 godz. 10:15
Koszt: 15 zł/os
Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 5-11 lat

Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: edukacja@nieborow.art.pl lub (46) 838-56-35 wew. 215design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]