Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 kwietnia 2018
Mamy wiosnę, drzewa się zielenią, wszystko budzi się do życia. Niestety w wielu miejscach ten wytęskniony po zimie krajobraz zaburza widok śmieci. Chyba nie każdy wie, gdzie ich miejsce, co bardzo często widać w lasach, gdzie szczególnie przy drogach jest ich bardzo dużo.
Dlatego też radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu zachęcają wszystkich do udziału w akcji „Czysty Las”, której głównym celem będzie wspólne sprzątanie ze śmieci lasku miejskiego.

Sprzątanie lasku miejskiego, a później być może także innych rekreacyjnych miejsc, odbędzie się 22 kwietnia 2018 r., czyli w Dzień Ziemi. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki, a po wszystkim zapraszają uczestników na wspólne ognisko.

Zgłoszenia ochotników przyjmuje radny Rady Miejskiej w Łowiczu Krystian Cipiński: krystian-cipinski@wp.pl Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie FB: www.facebook.com/events/161645274523718/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]