Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 kwietnia 2018
Mamy wiosnę, drzewa się zielenią, wszystko budzi się do życia. Niestety w wielu miejscach ten wytęskniony po zimie krajobraz zaburza widok śmieci. Chyba nie każdy wie, gdzie ich miejsce, co bardzo często widać w lasach, gdzie szczególnie przy drogach jest ich bardzo dużo.
Dlatego też radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu zachęcają wszystkich do udziału w akcji „Czysty Las”, której głównym celem będzie wspólne sprzątanie ze śmieci lasku miejskiego.

Sprzątanie lasku miejskiego, a później być może także innych rekreacyjnych miejsc, odbędzie się 22 kwietnia 2018 r., czyli w Dzień Ziemi. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki, a po wszystkim zapraszają uczestników na wspólne ognisko.

Zgłoszenia ochotników przyjmuje radny Rady Miejskiej w Łowiczu Krystian Cipiński: krystian-cipinski@wp.pl Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie FB: www.facebook.com/events/161645274523718/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]