Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 marca 2014
Z żalem informujemy, że w poniedziałek 10 marca 2014 r. zmarł Ludomir Goździkiewicz, inżynier zootechnik, polityk oraz działacz społeczny i kulturalny. Syn znanego pisarza Teodora Goździkiewicza, autora książek, głównie o tematyce przyrodniczej, zwanego „piewcą Sieradczyzny”.
Ludomir Goździkiewicz był absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Po studiach rozpoczął pracę w Państwowym Gospodarstwie Rolnym Głogowa, później pracował w Powiatowym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łowiczu. W latach 1968–2000 pełnił funkcję dyrektora Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Łowiczu.

W czasach Sejmu kontraktowego (1989–1991) sprawował mandat poselski, jako członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był m.in. wiceprzewodniczącym Wojewódzkiego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w Skierniewicach oraz przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Narodowej ZSL.

We wrześniu 2006 roku, w setną rocznicę istnienia szkół Ekonomicznych i Handlowych w Łowiczu, z jego inicjatywy w murach szkoły przy ul. Kaliskiej zorganizowano I Zjazd Absolwentów. W powołanym Stowarzyszeniu Wychowanków Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Łowiczu pełnił funkcję Prezesa.

W ostatnich latach mocno angażował się w działalność społeczną i kulturalną. Szczególnie bliska mu była współpraca z ludowym zespołem śpiewaczym „Ksinzoki”, który współtworzył. Za pracę na rzecz zespołu został uhonorowany „Tyncowym Wróblem” – specjalnym odznaczeniem przyznawanym przez członków zespołu.

13 marca skończyłby równo 79 lat…design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]