Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 lutego 2014
Zbigniew Bródka, mieszkaniec ziemi łowickiej, polski łyżwiarz szybki, pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, na dystansie 1500 m, został złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Soczi! Okazał się najlepszym zawodnikiem w biegu panczenistów na 1500 metrów, uzyskując czas 1.45,006 i pokonując tym samym Holendra Koen Verweij, zaledwie o 0,003 s. Trzeci był Kanadyjczyk Denny Morrison.
Podczas rozgrywania biegu łyżwiarskiego na 1.500 m. Zbigniewowi Bródce kibicowało około 40 osób w łowickiej Państwowej Straży Pożarnej gdzie, na co dzień pracuje, jako zawodowy strażak. Wielu łowiczan kibicowało mu także w swoich domach, trzymając mocno kciuki za naszego reprezentanta.

Każdy z pewnością wierzył, ze Zbyszek zdobędzie jakiś medal i życzył mu tego z całego serca. Jednak niewielu pewnie liczyło na to, że będzie on zloty.

Postawa Zbyszka Bródki pokazała, że warto sięgać szczytu marzeń, choć droga ta z pewnością nie była usłana „różami”. Walka o złoto, wiązała się z wieloma wyrzeczeniami, rozstaniami z najbliższą rodziną oraz „morderczymi” treningami.

Zbigniewowi Bródce serdecznie gratulujemy, ciesząc się z tak wspaniałego i wielkiego sukcesu!

Zbigniew Bródka (ur. 8 października 1984 w Głownie) – polski łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski z Soczi 2014, specjalizujący się na dystansie 1500 m, olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m) oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie.

Mistrz Olimpijski na dystansie 1500 metrów w 2014 roku w Soczi i brązowy medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 m (drużynowo) w 2013 roku w Soczi. Kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. Zawodowo jest strażakiem pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu.

Więcej na : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Br%C3%B3dkadesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]