Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 lutego 2014
Zbigniew Bródka, mieszkaniec ziemi łowickiej, polski łyżwiarz szybki, pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, na dystansie 1500 m, został złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Soczi! Okazał się najlepszym zawodnikiem w biegu panczenistów na 1500 metrów, uzyskując czas 1.45,006 i pokonując tym samym Holendra Koen Verweij, zaledwie o 0,003 s. Trzeci był Kanadyjczyk Denny Morrison.
Podczas rozgrywania biegu łyżwiarskiego na 1.500 m. Zbigniewowi Bródce kibicowało około 40 osób w łowickiej Państwowej Straży Pożarnej gdzie, na co dzień pracuje, jako zawodowy strażak. Wielu łowiczan kibicowało mu także w swoich domach, trzymając mocno kciuki za naszego reprezentanta.

Każdy z pewnością wierzył, ze Zbyszek zdobędzie jakiś medal i życzył mu tego z całego serca. Jednak niewielu pewnie liczyło na to, że będzie on zloty.

Postawa Zbyszka Bródki pokazała, że warto sięgać szczytu marzeń, choć droga ta z pewnością nie była usłana „różami”. Walka o złoto, wiązała się z wieloma wyrzeczeniami, rozstaniami z najbliższą rodziną oraz „morderczymi” treningami.

Zbigniewowi Bródce serdecznie gratulujemy, ciesząc się z tak wspaniałego i wielkiego sukcesu!

Zbigniew Bródka (ur. 8 października 1984 w Głownie) – polski łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski z Soczi 2014, specjalizujący się na dystansie 1500 m, olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m) oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie.

Mistrz Olimpijski na dystansie 1500 metrów w 2014 roku w Soczi i brązowy medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 m (drużynowo) w 2013 roku w Soczi. Kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. Zawodowo jest strażakiem pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu.

Więcej na : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Br%C3%B3dkadesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]