Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 - 10 października 2021
Miejsce: Nowy Rynek

Macie ochotę spróbować kuchni włoskiej, meksykańskiej, a może tybetańskiej? Już niebawem, będzie to możliwe w Łowiczu! A wszystko to za sprawą kolejnego zlotu Food Trucków. Na Nowym Rynku rozstawi się kilkanaście restauracji na kołach, zachęcając do spróbowania swoich specjałów.

Każdy miłośnik dobrego jedzenia znajdzie coś dla siebie! Na pewno będą popularne fast foody, a ws®ód nich przepyszne burgery, zapiekanki i hot dogi, dania kuchni azjatyckiej, greckiej i węgierskiej. Chrupiące stripsy i skrzydełka, frytki belgijskie, lody tajskie, paluchy churrosy, owoce w czekoladzie, a także truck z napojami, kawą i lemoniadą. Przyjadą również roll bary z piwem. Nie zabraknie oczywiście dań wegetariańskich.

W czasie trwania imprezy w dniach 8-10 października 2021 r. na rynku oprócz gastronomii funkcjonować będzie strefa zabaw dla dzieci i młodzieży, a w niej dmuchańce, cymbergaj i inne atrakcje. Przewidziane są również konkursy z nagrodami. A to wszystko w miłej atmosferze i dobrej muzyce.

Food Trucki będą otwarte w piątek (8 października) w godz. od 16:00 do 21:00, w sobotę (9 października) od godz. 12:00 do 21:00, a w niedzielę (10 października) od godz. 12:00 do 20:00.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym arcysmacznym wydarzeniu!


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]