Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 marca 2014
Dnia 19 marca o godz. 10.00 w Żłobku Miejskim w Łowiczu odbyła się pogadanka nt.,,Zdrowe nawyki" Akcja zorganizowana pod patronatem PSSE Łowicz, koordynatorem akcji był dyrektor Elżbieta Paks. Wśród zaproszonych gości był przedstawiciel PSSE Łowicz Pani Bożena Papierowska, a pogadankę przygotowała i poprowadziła starsza pielęgniarka Ewa Gałązka.
Pielęgniarka wyjaśniała dzieciom co to zdrowe nawyki , a dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance. Powiedziały między innymi wierszyk ,,Pucu, pucu", zaśpiewały piosenkę ,, Kotek łapki myje" oraz była gimnastyka przy piosence ,,Słonko lśni" i ,,Kółko małe, kółko duże'. Radości było co niemiara. Dzieci ze Żłobka wykazały duży poziom wiedzy przekazywanej każdego dnia przez opiekunów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]