Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 marca 2014
Dnia 19 marca o godz. 10.00 w Żłobku Miejskim w Łowiczu odbyła się pogadanka nt.,,Zdrowe nawyki" Akcja zorganizowana pod patronatem PSSE Łowicz, koordynatorem akcji był dyrektor Elżbieta Paks. Wśród zaproszonych gości był przedstawiciel PSSE Łowicz Pani Bożena Papierowska, a pogadankę przygotowała i poprowadziła starsza pielęgniarka Ewa Gałązka.
Pielęgniarka wyjaśniała dzieciom co to zdrowe nawyki , a dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance. Powiedziały między innymi wierszyk ,,Pucu, pucu", zaśpiewały piosenkę ,, Kotek łapki myje" oraz była gimnastyka przy piosence ,,Słonko lśni" i ,,Kółko małe, kółko duże'. Radości było co niemiara. Dzieci ze Żłobka wykazały duży poziom wiedzy przekazywanej każdego dnia przez opiekunów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]