Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 marca 2014
Dnia 19 marca o godz. 10.00 w Żłobku Miejskim w Łowiczu odbyła się pogadanka nt.,,Zdrowe nawyki" Akcja zorganizowana pod patronatem PSSE Łowicz, koordynatorem akcji był dyrektor Elżbieta Paks. Wśród zaproszonych gości był przedstawiciel PSSE Łowicz Pani Bożena Papierowska, a pogadankę przygotowała i poprowadziła starsza pielęgniarka Ewa Gałązka.
Pielęgniarka wyjaśniała dzieciom co to zdrowe nawyki , a dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance. Powiedziały między innymi wierszyk ,,Pucu, pucu", zaśpiewały piosenkę ,, Kotek łapki myje" oraz była gimnastyka przy piosence ,,Słonko lśni" i ,,Kółko małe, kółko duże'. Radości było co niemiara. Dzieci ze Żłobka wykazały duży poziom wiedzy przekazywanej każdego dnia przez opiekunów.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]