Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 marca 2014
Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami, jakie mają miejsce na Ukrainie. Nierówna walka Ukraińców o zachowanie wartości i granic, trwa. W tej walce nie mogą teraz pozostać osamotnieni, dlatego też w całej Polsce organizowane są rożnego rodzaju akcje, których celem jest niesienie pomocy duchowej i materialnej naszym wschodnim sąsiadom.
W pomoc Ukrainie zaangażował się także Polski Czerwony Krzyż, który prowadzi zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby. Przyjmowane są długoterminowe artykuły spożywcze (konserwy, mąka, cukier), środki czystości, bandaże, opatrunki, koce a także nowa odzież dziecięca, dla sierot po ofiarach starć na Majdanie.

Dary można przynosić od poniedziałku do piątku, przez najbliższe dwa tygodnie do łowickiego biura PCK, przy ul. Stanisławskiego 23 (w godz. 9.00-14.00, na stołówkę PCK, przy ul. 3-go Maja 11 (od 7.00 do 15.00), a także do biura posła Grzegorza Szrajbera i senatora Przemysława Błaszczyka (PiS) przy ul. 3 Maja w Łowiczu w godz. 9.00-15.00.

Pomoc ta trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Kijowa i Nowego Rozdołu, do zaprzyjaźnionego z Łowiczem Towarzystwa Pomocy Polakom na Ukrainie.

Głównym organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż, ale w akcje wspiera wiele podmiotów i osób indywidualnych. Wśród nich są członkowie Prawa i Sprawiedliwości, pracownicy Urzędu Miejskiego w Łowiczu oraz łowickie firmy i zakłady przemysłowe m.in. Agros Nova i Syntex. Paliwo na transport produktów do granicy z Ukrainą finansują Stacje Paliw Haczykowski.

Łowiczanie nie raz pokazali, że maja wielkie serce! Pomóżmy Ukraińcom! Liczy się każda pomoc!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]