Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 grudnia 2013
Polski łyżwiarz, olimpijczyk, pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m - Zbigniew Bródka oraz szkoleniowiec i trener damskiej drużyny Pelikan Łowicz - Michał Adamczyk zostali najlepszymi sportowcami ziemi łowickiej roku 2012.
Uroczysta gala, podczas której odebrali oni statuetki i tytuły przyznane przez kapitułę konkursu, ustanowionego przez Łowicką Akademię Sportu, odbyła się wczoraj, 12 grudnia 2013 r. w sami barokowej łowickiego Muzeum.

Skład kapituły przyznającej tytuły tworzyli:
Dariusz Kosmatka - wicestarosta łowicki,
Bogusław Bończak – zastępca burmistrza Łowicza,
Zbigniew Kuczyński – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu,
Kamil Sobol – prezes Łowickiej Akademii Sportu,
Tomasz Matusiak – dziennikarz lokalnej gazety „Nowy Łowiczanin”.

Zanim przystąpiono do wręczenia nagród, przedstawiono prezentacje multimedialne, ukazujące osiągnięcia każdego z laureatów.

Zbigniewowi Bródce przyznano tytuł Sportowca Roku Ziemi Łowickiej 2012 m.in. za zdobycie Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Michałowi Adamczykowi tytuł Trenerem Roku Ziemi Łowickiej 2012 za szczególne zaangażowanie i wyniki kobiecej drużyny Pelikana Łowicz.

Uroczystą galę uświetnił występ muzyczny przygotowany przez uczniów I LO w Łowiczu. Warto przypomnieć, że była to już druga gala przygotowanej przez Łowicką Akademię Sportu. Podczas pierwszej edycji nagrodzeni zostali Maciej Rybus reprezentant Polski, piłkarz Legii Warszawa oraz Mieczysław Szymajda, trener UKS Błyskawica – Domaniewice.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]