Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 lutego 2014
Podczas wczorajszej LI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu, odbyło się głosowanie nad uchwałą w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Łowicza” Zbigniewowi Bródce, mieszkańcowi Domaniewic, łyżwiarzowi i pierwszemu Polakowi, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, na dystansie 1500 m, a ostatnio złotemu medaliście na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014. O przyznanie tego zaszczytnego i najważniejszego tytułu przyznawanego przez Miasto, wystąpił burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.
Sąd Honorowy, który tworzyli: Grażyna Sobieszek, Leszek Plichta, Tadeusz Żaczek, Ryszard Szmajdziński i Henryk Zasępa, jednogłośnie poparli wniosek burmistrza, zgadzając się na przedłożenie go podczas LI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu.

Zanim przystąpiono do głosowania, burmistrz odczytał uzasadnienie wniosku składające się z biogramu Zbigniewa Bródki, opisującego m.in. jego dotychczasowe osiągnięcia.

Rada Miejska w Łowiczu jednogłośnie, 19 lutego 2014 r., nadała, Zbigniewowi Bródce, tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łowicza.

Podczas głosowania nad wnioskiem obecny był m.in. pierwszy trener Zbigniewa Bródki - Mieczysław Szymajda oraz zastępca komendanta łowickiej straży pożarnej Jan Gładys. Obaj Panowie otrzymali od burmistrza serdeczne gratulacje i podziękowania za wkład, jaki wnieśli pomagając Zbigniewowi Bródce w Jego sportowej pasji.

Zbigniew Bródka jest jednym sportowcem, wśród 22 honorowych obywateli Łowicza.

Honorowy tytuł zostanie wręczony 26 lutego o godz. 15.00 na połączonej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu, Rady Powiatu Łowickiego oraz Rady Gminy Domaniewice, która odbędzie się sali barokowej łowickiego muzeum.
design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]