Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 lutego 2014
Studio Rampa zachęca do wzięcia udziału we wspólnym „mega” tańcu na Nowym Rynku w Łowiczu. Taniec zorganizowany zostanie w ramach ogólnoświatowej akcji „One Billion Rising – Nazywam się Milion” i dedykowany będzie prawu dziewczynek i dziewcząt do życia bez przemocy, do życia w szacunku i poczuciu bezpieczeństwa.
Jak wynika z przeprowadzonych badań i statystyk policyjnych, 50 proc. ofiar przemocy seksualnej na świecie, to dziewczęta pomiędzy 15 a 19 rokiem życia. Aby przeciwdziałać temu zjawisku i zwrócić uwagę na problem, na całym świecie organizowane są masowe spotkania taneczne. Dzięki nim dany temat staje się bardziej widoczny i nie pozostaje obojętny.

Wspólne tańczenie przeciwko przemocy w Łowiczu odbędzie się po raz drugi. Jeśli chcesz pomóc i swoim tańcem wesprzeć akcję przyjdź w „Walentynki”, 14 czerwca 2014 r. na Nowy Rynek – zachęcają organziatorzy. Wspólny taniec przeciwko przemocy rozpocznie się o godz. 16.00.

Więcej informacji o akcji na: www.feminoteka.pl/nazywamsiemiliarddesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]