Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 listopada 2021
Szkoła Podstawowa Nr. 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Łowicza i ziemi łowickiej: uczniów szkół, dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w uroczystości związanej ze 188. rocznicą śmierci Artura Zawiszy Czarnego i 191. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 listopada 2021 r. o godz. 14.00 przy pomniku Artura Zawiszy Czarnego w parku przy Alejach im. Henryka Sieniewicza w Łowiczu.

Podczas uroczystości przedstawione zostaną okoliczności niepodległościowego zrywu Polaków. Następnie młodzież z „siódemki” przedstawi program artystyczny przybliżający wątki z życia Artura Zawiszy Czarnego.

Uroczystość będzie miała również formę hołdu dla śp. Piotrowi Wysockiemu, nauczycielowi szkoły, który propagował wiedzę o powstaniu w Łowiczu i postaci Artura Zawiszy Czarnego.

Przy pomniku członkowie Stowarzyszenie Historyczne im.10 Pułku Piechoty, którego członkiem był również Piotr, wystawią wartę honorową. Uroczystość zakończy się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed pomnikiem.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]