Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 kwietnia 2014
Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Łowiczu w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia 2014 r. i będzie częścią obchodów Niedzieli Palmowej.
Na Starym Rynku w Łowiczu o godz. 10.00, zostanie zawiązana wspólnota, która uczestniczyć będzie w koncercie ewangelizacyjnym. Następnie weźmie ona udział w pierwszej stacji liturgii Niedzieli Palmowej, a więc poświeceniu palem wielkanocnych. Kolejnym punktem uroczystości będzie udział we Mszy Świetnej w Bazylice Katedralnej.

Po jej zakończeniu, ponownie na Starym Rynku, wyświetlona zostanie transmisja z przekazania symboli Światowych Dni Młodzieży w Rzymie. Repliki symboli ŚDM zostaną pobłogosławione przez biskup łowickiego i wręczone przedstawicielom wszystkich parafii Diecezji Łowickiej. Diecezjalny Dzień Młodzieży o godz. 14.40, zakończy tradycyjny konkurs palem.

Przypominamy, że Diecezjalny Dzień Młodzieży stanowią jeden z etapów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Podczas spotkania młodych, Polskę odwiedzi Ojciec Święty Franciszek. Będzie to Jego pierwsza wizyta w naszym kraju.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]