Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 sierpnia 2019
Przypominamy, że w czasie wakacji w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Łowiczu, można wziąć udział w wyjątkowych koncertach muzyki organowej. Koncerty odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:30 w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Johann Sebastian Bach”.
Najbliższy koncert odbędzie się już jutro, 13 sierpnia 2019 r. Przed publicznością wystąpi Stefano Bertuletti z Włoch. STEFANO BERTULETTI studiował w Instytucie Muzyki Sakralnej w Bergamo. Jest laureatem I nagrody w dziedzinie muzyki organowej w konserwatorium Gaetano Dionizetti w Bergamo. Jego mistrzami byli m.in. H. Vogel, M. Marcon, L.F. Tagliavini, R. Jaud, J.L.G. Uriol, B. Leighton, C. Stembridge.

Występuje przede wszystkim jako solista biorąc udział w renomowanych festiwalach, ale koncertuje także z zespołami kameralnymi i chórami we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest tytularnym organistą kościoła Santo Cuore Bonato Sotto Bergamo. Do 2012 roku był wykładowcą Wyższej Szkoły Muzycznej Santa Cecilia w Bergamo.

Stefano Bertuletti jest też aktywnym kompozytorem. Jego utwory publikują europejskie wydawnictwa muzyczne, takie jak: Edizioni Carrara, Armelin, Rugginenti, Delatour France, Bajard-Nizet i Dr. Butz Musikverlag. Kompozycje te znajdują się w repertuarze znanych muzyków: Juan Paradell Solè, Massimo Nosetti, Marie Agnès Grall-Menet, Alessandro Bianchi, Hans Uwe Fiel Hielscher i Martin Setchell.

Artysta prowadzi równolegle działalność naukową publikując liczne teksty na temat budownictwa organowego.

Program koncertu:
Johann Gottfried Walther (1684-1748)
– Concerto del Sig. Vivaldi w transkrypcji na organy LV 133
Allegro – Adagio – Allegro
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
– Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645
– Valet will ich dir geben BWV 736
– Nun komm der Heiden Heiland BWV 659
– Praeludium i fuga D-dur BWV 532
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
– VI Sonata d-moll na temat chorału Vater unser im Himmelreich op. 65/6
Choral – Andante sostenuto – Allegro molto – Fuga (Sostenuto e legato) – Finale (Andante)
Johann Sebastian Bach
– Fantazja i fuga g-moll BWV 542
Kolejne koncerty odbędą się, 20 sierpnia - Jean-Baptiste Dupont (Francja) i 27 sierpnia - Roman Gryń (trąbka), Bogdan Narloch (organy).

Bilety w cenie 10 zł normalny / 5 zł ulgowy są do nabycia bezpośrednio przed koncertami w przedsionku świątyni. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Ordynariusz Diecezji Łowickiej Ks. Biskup prof. dr. hab. Andrzej Dziuba.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY „JOHANN SEBASTIAN BACH” jest projektem realizowanym od 1989 roku przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki i Łowicki Ośrodek Kultury, przy współudziale Bazyliki Katedralnej w Łowiczu.

Kierownikiem artystycznym festiwalu jest dr Wiktor Łyjak. Koncerty muzyki klasycznej z udziałem organistów europejskich i zaproszonych gości odbywają się w lipcu i sierpniu. Gościliśmy wykonawców z Polski, Niemiec, Czech, Francji, Belgii, Łotwy, Ukrainy, Rosji, Włoch, Litwy, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Finlandii, Danii, Norwegii, Węgier. Festiwal w 2008 roku obchodził jubileusz XX-lecia istnienia.

Więcej na stronie: http://lok.art.pl/miedzynarodowy-festiwal-organowy/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]