Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 sierpnia 2022
Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej, działające przy Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym Oddział w Łowiczu zaprasza na kolejny, bezpłatny spacer z przewodnikiem. Tym razem poznamy dzieje organizacji i ludzi kultury w XX wiecznym Łowiczu.
Spacer poprowadzi w niedzielę, 14 sierpnia 2022 r. przewodniczka PTTK Katarzyna Tracz. Rozpoczęcie spaceru o godz. 13:00, sprzed siedziby PTTK Oddział w Łowiczu przy Starym Rynku 3 (Kamienica Napoleońska)

Przypominamy również, ze w sezonie wakacyjnym, w każdy weekend można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach ludowych.

Spotkania odbywają się w siedzibie Sklepu Folkstar, mieszczącego się przy Starym Rynku 10. Warsztaty prowadzone są w godz. 12:00-18:00.

Zapraszamy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]