Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 maja 2024
Dwie atrakcje z naszego regionu biorą udział w plebiscycie National Geographic Polska na najciekawsze miejsca w Polsce. Są nimi:
Podziemna trasa turystyczna w Łowiczu. Krypty tworzone od XVI do XVIII wieku, połączone prawie 100-metrowym korytarzem tworzącym podziemną trasę turystyczną, umożliwiającym zwiedzanie tej przestrzeni. W podziemiach Bazyliki Katedralnej pw. WNP i św. Mikołaja w Łowiczu pochowano 12 Prymasów Polski! Na uwagę zasługuje m.in. krypta arcybiskupa Jana Wężyka z sarkofagiem z trumną ze szczątkami prymasa, gabloty z dewocjonaliami i naczyniami liturgicznymi, krzyżykami, zawieszkami, różańcami, kielichem i pateną oraz manierką z XIX wieku.

Pałac Radziwiłłów w Nieborowie. Obiekt zaprojektował Tylman z Gameren. Od 1774 pałac należał do księcia Michała Hieronima Radziwiłła, który zgromadził w nim bogatą kolekcję obrazów mistrzów europejskich – holenderskich, niemieckich, włoskich i hiszpańskich oraz portrety osobistości polskich i obcych, gabinet kilkunastu tysięcy rycin, księgozbiór unikatowych starodruków (od XVI w.), zespoły mebli polskich, angielskich i francuskich, zbiory sztuki zdobniczej – sreber, porcelany, szkieł i tkanin.

Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu na nasze atrakcje turystyczne pod linkiem:
https://www.national-geographic.pl/cuda-polskidesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]