Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 grudnia 2013
Widowisko sportowe z udziałem gwiazd polskiej piłki nożnej oraz licytacje pamiątek z przeznaczeniem na rehabilitację Pawła Dolińskiego, trenera, działacza sportowego, społecznika stanowiły nie lada atrakcję dla ponad 400 osobowej publiczności jaka zebrała się w miniona sobotę, w hali nr 1 OSiR w Łowiczu.
W turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę udział wzięły 4 drużyny: Pelikan Łowicz, All Stars (z Jakubem Rzeźniczakiem na czele), reprezentacja Fundacji oraz działacze PZPN. I choć kolejność zajętych miejsc nie była najważniejsza (wymieniono zgodnie z osiągniętymi wynikami), każda z druży, z wielkim zaangażowaniem rozgrywała swoje mecze. Wielkie emocje towarzyszyły również licytacjom.

Największe uznanie zyskała koszulka Realu Madryt wraz z autografami wylicytowana za 4.100 zł. Powodzeniem cieszyły się także rakieta Jerzego Janowicza, piłka tenisowa Agnieszki Radwańskiej, koszulki Marcina Zająca, Jakuba Rzeźniczaka, Zbigniewa Bońka czy nawet łowiczanina Pawła Wizgiera z mistrzostw świata w motocrossie. W sumie zebrano 28.570,11 zł. W gali uczestniczyła najbliższa rodzina Pawła Dolińskiego a jej bohater relację oglądał na żywo, w internecie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]