Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 sierpnia 2021
Łowicki Ośrodek Kultury i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki zapraszają na kolejny koncert XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Johann Sebastian Bach” 2021. Dla miłośników muzyki organowej i klasycznej we wtorek, 3 sierpnia wystąpi JENNIFER PASCUAL z Nowego Jorku (organy). Początek koncertu o godz. 19.30. Bilety w cenie 10 zł normalny/5 zł ulgowy do nabycia bezpośrednio przed koncertem w przedsionku katedry.
Kierownikiem artystycznym Festiwalu jest prof. Wiktor Łyjak. Patronat honorowy nad festiwalem objął Ks. Bp. Prof. dr hab. Andrzej Dziuba.

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
– Fantazja G-dur (Pièce d’Orgue) BWV 572
Très vitement-Gravement-Lentement
Tabulatura Gdańska (1591)
– Fantazja Octavi Toni
Feliks Nowowiejski (1877-1946)
– Preludium na temat Kyrie z Mszy XI Orbis factor
Johann Sebastian Bach
– chorał O Mensch, bewein’ dein’ Sünde groß BWV 622
– chorał In dir ist Freude BWV 615
Naji Hakim (1955-)
– MarialesIncantation-Pastorale-Antienne-Hymne-Danse
Jenifer Pascual (1971-)
– InventionRollin Smith (1942-)
– Wariacje na temat pieśni Serdeczna Matko
Mc Neil Robinson III (1943-2015)
– Promenade
Johann Sebastian Bach/Antonio Vivaldi (1678-1741)
– Koncert a-moll BWV 593 [Allegro]-Adagio-Allegro
Fanny Hensel-Mendelssohn (1805-1847),
opracowanie Elke Mascha Blankenburg

JENNIFER PASCUAL została mianowana w 2003 roku dyrektorem muzycznym w katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku, będąc pierwszą kobietą piastującą tak prestiżowe stanowisko. Tytuł doktora nauk muzycznych w zakresie wykonastwa muzyki organowej otrzymała w Eastman School of Music w Rochester, w stanie Nowy Jork, w której studiowała w klasie Davida Higgsa. Uzyskała także tytuł magistra (fortepian) w Mannes College of Music oraz tytuł licencja-ta (fortepian, organy i edukacja muzyczna) na Jacksonville University na Florydzie.

Pełniła funkcję organistki i dyrektora muzycznego w kilku diecezjach (St. Augustine, Floryda i Rochester, Nowy Jork) oraz archidiecezji Newark, grając w trzech katedrach rzymskokatolickich. Była finalistką Konkursu Pianistycznego First Coast na Florydzie, uczestniczyła w Bach Aria Festival w Nowym Jorku, Międzynarodowym Festiwalu Bambusowych Organów w Manili (Filipiny), Międzynarodowym Festiwalu Bożonarodzeniowym w Moskwie, Semana Internacional de Órgano w Madrycie, Mariackim Festiwalu Organowym w Krakowie, Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Gdańsku-Oliwie, Terra Sancta Organ Festiwal w Izraelu i Palestynie oraz Semaine de l’Orgue International Pipe Organ Festival w Libanie.

Jest laureatką Medalu Paderewskiego oraz nagród Theodore Presser i Paula Crestona.W latach 2007-2014, Jennifer Pascual była profesorem i dyrektorem muzycznym w seminarium Św. Józefa w Nowym Jorku, a obecnie pełni stanowisko dyrektora do spraw muzyki Archidiecezjalnego Festiwalu Chorału w Nowym Jorku. Dr Jennifer Pascual była członkiem i zasiadała w zarządach kilku organizacji zajmujących się muzyką sakralną. Jako organistka i dyrygent-ka występowała w Austrii, Belgii, na Filipinach, w Hiszpanii, Irlandii, Izraelu, Jordanii, Kanadzie, Libanie, Palestynie, Polsce, Rosji, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

KOLEJNE KONCERTY:
10 sierpnia, wtorek
STANISLAV ŠURIN (Słowacja) – organy

17 sierpnia, wtorek
KAROL GOŁĘBIOWSKI – organy

24 sierpnia, wtorek
KRZYSZTOF BORYSIEWICZ (Austria) – bas
HANS JOSEF KNAUST (Austria) – organy

31 sierpnia, wtorek
LIDIA KSIĄŻKIEWICZ (Francja) – organy

7 września, wtorek – KONCERT ZAMKNIĘCIA
MARTIN BAKO (Słowacja) – organydesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]