Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 lutego 2019
Miejsce: Pomnik Powstańców na Mogiłach koło Bolimowa
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników lokalnej historii oraz zimowych spacerów do udziału XIX Rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. Rajd rozpocznie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku przy pomniku Powstańców na Mogiłach koło Bolimowa, a zakończy w miejscowości Skierniewice-Rawka.

Głównym celem rajdu jest uczczenie 156 rocznicy bitwy, stoczonej przez oddział powstańczy Władysława Stroynowskiego z wojskami rosyjskimi w dniu 7 lutego 1863 r. na terenie Puszczy Bolimowskiej. Przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych, których areną była Puszcza Bolimowska, popularyzacja turystyki pieszej oraz pokazanie walorów przyrodniczych puszczy.

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni, osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych. Wpisowe w wysokości 5 zł od członków PTTK i dzieci pod opieką rodziców oraz 10 zł od pozostałych uczestników należy wpłacać w biurze PTTK (czynne we wtorek godz. 16.00-18.00 i piątek godz. 15.00-17.00) lub na konto PTTK w Łowiczu nr: 49124033471111000028649285 z dopiskiem opłata za rajd najpóźniej do najpóźniej do 29 stycznia 2019 r. Ilość miejsc ograniczona.

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: przejazd autokarem na trasie Łowicz - Mogiły i Skierniewice-Rawka – Łowicz, znaczek rajdowy, porcję kiełbasy i grochówki wojskowej. Przewidziano nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu oraz dla najliczniejszej rodziny i zorganizowanej grupy. Szczegółowe informacje na temat rajdu można uzyskać u komandora rajdu Adama Szymańskiego, na plakatach, stronie www.pttklowicz.pl

Organizatorem rajdu jest: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, Urząd Gminy w Bolimowie, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Stowarzyszenie Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w rajdzie.

PROGRAM RAJDU
  • Zbiórka uczestników i pobranie znaczków rajdowych: 9:00
  • Odjazd autokaru z uczestnikami rajdu do miejscowości Mogiły: 9.15 (autokar tylko dla osób, które będą brały udział w całym rajdzie!!!)
  • Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem powstańców.
  • Wymarsz na trasę rajdu oraz odjazd autokaru z uczestnikami kończącymi rajd w Mogiłach ok. 12.00
  • Ognisko na terenie ośrodka „Grabskie Sioło” w Budach Grabskich, konkursy, wręczanie nagród: godz. 14.00-15.00.
  • Odjazd uczestników autokarem z miejscowości Skierniewice Rawka do Łowicza ok. 16.30.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]