Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 lutego 2019
Miejsce: Pomnik Powstańców na Mogiłach koło Bolimowa
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników lokalnej historii oraz zimowych spacerów do udziału XIX Rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. Rajd rozpocznie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku przy pomniku Powstańców na Mogiłach koło Bolimowa, a zakończy w miejscowości Skierniewice-Rawka.

Głównym celem rajdu jest uczczenie 156 rocznicy bitwy, stoczonej przez oddział powstańczy Władysława Stroynowskiego z wojskami rosyjskimi w dniu 7 lutego 1863 r. na terenie Puszczy Bolimowskiej. Przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych, których areną była Puszcza Bolimowska, popularyzacja turystyki pieszej oraz pokazanie walorów przyrodniczych puszczy.

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni, osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych. Wpisowe w wysokości 5 zł od członków PTTK i dzieci pod opieką rodziców oraz 10 zł od pozostałych uczestników należy wpłacać w biurze PTTK (czynne we wtorek godz. 16.00-18.00 i piątek godz. 15.00-17.00) lub na konto PTTK w Łowiczu nr: 49124033471111000028649285 z dopiskiem opłata za rajd najpóźniej do najpóźniej do 29 stycznia 2019 r. Ilość miejsc ograniczona.

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: przejazd autokarem na trasie Łowicz - Mogiły i Skierniewice-Rawka – Łowicz, znaczek rajdowy, porcję kiełbasy i grochówki wojskowej. Przewidziano nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu oraz dla najliczniejszej rodziny i zorganizowanej grupy. Szczegółowe informacje na temat rajdu można uzyskać u komandora rajdu Adama Szymańskiego, na plakatach, stronie www.pttklowicz.pl

Organizatorem rajdu jest: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, Urząd Gminy w Bolimowie, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Stowarzyszenie Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w rajdzie.

PROGRAM RAJDU
  • Zbiórka uczestników i pobranie znaczków rajdowych: 9:00
  • Odjazd autokaru z uczestnikami rajdu do miejscowości Mogiły: 9.15 (autokar tylko dla osób, które będą brały udział w całym rajdzie!!!)
  • Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem powstańców.
  • Wymarsz na trasę rajdu oraz odjazd autokaru z uczestnikami kończącymi rajd w Mogiłach ok. 12.00
  • Ognisko na terenie ośrodka „Grabskie Sioło” w Budach Grabskich, konkursy, wręczanie nagród: godz. 14.00-15.00.
  • Odjazd uczestników autokarem z miejscowości Skierniewice Rawka do Łowicza ok. 16.30.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]