Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 września 2022, 15:00

Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Łowicza i ziemi łowickiej do udziału w XI edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytane będą ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostanie w niedzielę, 4 września 2022 roku o godz. 15.00 na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu.

Utwory będą czytać zaproszeni goście – osoby znane z życia publicznego powiatu. Następnie odbędzie się koncert duetu ALDO DUO. Aleksander Stachowski (akordeon) i Dominik Domińczak (klarnet) zabiorą słuchaczy w podróż po muzyce klasycznej.

Wszyscy, którzy przyjdą z własnym egzemplarzem ,,Ballad i romansów” , będą mogli złożyć na nim pamiątkowy stempel. W razie niepogody wydarzenie przeniesione zostanie do sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]