Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 września 2022, 15:00

Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Łowicza i ziemi łowickiej do udziału w XI edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytane będą ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostanie w niedzielę, 4 września 2022 roku o godz. 15.00 na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu.

Utwory będą czytać zaproszeni goście – osoby znane z życia publicznego powiatu. Następnie odbędzie się koncert duetu ALDO DUO. Aleksander Stachowski (akordeon) i Dominik Domińczak (klarnet) zabiorą słuchaczy w podróż po muzyce klasycznej.

Wszyscy, którzy przyjdą z własnym egzemplarzem ,,Ballad i romansów” , będą mogli złożyć na nim pamiątkowy stempel. W razie niepogody wydarzenie przeniesione zostanie do sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]