Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 maja 2022, 15:30

Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na występ Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki” i Zespołu Śpiewaczego z Lipiec Reymontowskich. Wydarzenie organizowane jest w związku z przypadającą w tym roku 155. rocznicą urodzin Władysława Stanisława Reymonta, polskiego pisarza, prozaika i nowelisty.

Jednego z głównych przedstawicieli realizmu w prozie Młodej Polski, autora „Chłopów”, „Ziemi obiecanej" i „Komediantki". Władysław Stanisław Reymont urodził się, 7 maja 1867 roku w Kobielach Wielkich, a zmarł 5 grudnia 1925 w Warszawie.

Występ obu zespołów odbędzie się w sobotę, 7 maja 2022 r. o godz. 15:30 w placówce, mieszczącej się przy Alejach Henryka Sieniewicza w Łowiczu.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]