Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 stycznia 2014
Muzeum w Łowiczu zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy poświęconej osobie kard. Józefa Glempa. Na wystawie będzie można zobaczyć bogaty zbiór osobistych przedmiotów należących do duchownego.
Prymas Polski mocno związany był z Łowiczem i Ziemia Łowicką, czego dowodem były jego liczne wizyty. Przebywał w Łowiczu na zaproszenie biskupa ordynariusza diecezji Łowickiej Andrzeja Franciszka Dziuby, który przez wiele lat był jego osobistym sekretarzem i kierownikiem Sekretariatu Prymasa Polski.

Prymas Polski Józef Glemp zmarł 23 stycznia 2013 r. w Warszawie. Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 stycznia 2014 r. o godz. 16: 30. Ekspozycję będzie można oglądać do 2 lutego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]