Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 lipca 2021
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu w związku z przypadającą 1 sierpnia 2021 r. 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”.
Wystawa przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej i ukazuje przebieg powstania, losy powstańców, ludności cywilnej – mieszkańców Warszawy oraz podsumowuje tragiczny bilans powstania. Jej autorami są Artur Kolęda, dr Paweł Błażewicz i dr Paweł Rokicki.

Ekspozycja prezentowana będzie w holu biblioteki od 30 lipca do 28 sierpnia 2021 r. Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]