Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 marca 2014
Turniej piłki siatkowej, III Charytatywny Maraton Tańca i Fitnessu oraz pokaz filmowy pt. „Bóg kobieta o jednej piersi” to główne punkty imprezy charytatywnej pn. „Wystarczy chcieć”, którą zorganizuje w najbliższy weekend Studio artystyczno – kulturalne RAMPA w Łowiczu.
Akcję wesprze Pogotowie Artystyczne, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu, firma P. B. U. MarK Martyna Brzozowska i supermarket Intermarche oraz wiele innych podmiotów. Dochód z imprezy przekazany zostanie na wsparcie łowickich Amazonek.

W sobotę, 15 marca 22014 r. na hali OSiR nr 2 przy ul. Topolowej w godz. 9:00- 14:00, rozegrany zostanie turniej siatkówki amatorskich drużyn damskich, męskich i mieszanych oraz mecz finałowy z gwiazdą.

12-osobowe drużyny mogą zgłaszać swój udział w turnieju do piątku, 14 marca, telefonicznie pod nr. tel. 609 793 451 lub mailowo pog.art@wp.pl. Każdy, kto będzie chciał zobaczyć mecze, będzie musiał wpierw kupić cegiełkę za minimum 5 zł.

O godz. 17:00 na hali rozpocznie się III Łowicki Charytatywny Maraton Tańca i Fitnessu, który poprowadzą instruktorzy Zumba&Fitness i Masala Bhangra z całej Polski oraz gość specjalny Joao Domingues Reis Zumba Jammer z Niemiec. Zapowiada się, więc istne szaleństwo taneczne!

Wejście, na maraton tańca kosztować będzie 20 zł dla dorosłych i 5 złotych dla dzieci (do 10 roku życia). W trakcie maratonu odbędzie się aukcja przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

W niedzielę, 16 marca 2014 r. w kinie Fenix będzie można obejrzeć monodram muzyczny pt. „Bóg kobietą o jednej piersi”, zagrany przez aktorkę Annę Iwasiuta – Dudek. Bilet, również w formie cegiełki, kosztować będzie 10 zł. Posiadanie zakupionej cegiełki upoważniać będzie także do darmowego zwiedzania muzeum w Łowiczu oraz spaceru po mieście z przewodnikiem PTTK.

Podczas dwóch dni imprezy, mieszkańcy będą mieli także niepowtarzalną okazję do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku fundacji DKMS.

Honorowy Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]