Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 marca 2014
Turniej piłki siatkowej, III Charytatywny Maraton Tańca i Fitnessu oraz pokaz filmowy pt. „Bóg kobieta o jednej piersi” to główne punkty imprezy charytatywnej pn. „Wystarczy chcieć”, którą zorganizuje w najbliższy weekend Studio artystyczno – kulturalne RAMPA w Łowiczu.
Akcję wesprze Pogotowie Artystyczne, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu, firma P. B. U. MarK Martyna Brzozowska i supermarket Intermarche oraz wiele innych podmiotów. Dochód z imprezy przekazany zostanie na wsparcie łowickich Amazonek.

W sobotę, 15 marca 22014 r. na hali OSiR nr 2 przy ul. Topolowej w godz. 9:00- 14:00, rozegrany zostanie turniej siatkówki amatorskich drużyn damskich, męskich i mieszanych oraz mecz finałowy z gwiazdą.

12-osobowe drużyny mogą zgłaszać swój udział w turnieju do piątku, 14 marca, telefonicznie pod nr. tel. 609 793 451 lub mailowo pog.art@wp.pl. Każdy, kto będzie chciał zobaczyć mecze, będzie musiał wpierw kupić cegiełkę za minimum 5 zł.

O godz. 17:00 na hali rozpocznie się III Łowicki Charytatywny Maraton Tańca i Fitnessu, który poprowadzą instruktorzy Zumba&Fitness i Masala Bhangra z całej Polski oraz gość specjalny Joao Domingues Reis Zumba Jammer z Niemiec. Zapowiada się, więc istne szaleństwo taneczne!

Wejście, na maraton tańca kosztować będzie 20 zł dla dorosłych i 5 złotych dla dzieci (do 10 roku życia). W trakcie maratonu odbędzie się aukcja przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

W niedzielę, 16 marca 2014 r. w kinie Fenix będzie można obejrzeć monodram muzyczny pt. „Bóg kobietą o jednej piersi”, zagrany przez aktorkę Annę Iwasiuta – Dudek. Bilet, również w formie cegiełki, kosztować będzie 10 zł. Posiadanie zakupionej cegiełki upoważniać będzie także do darmowego zwiedzania muzeum w Łowiczu oraz spaceru po mieście z przewodnikiem PTTK.

Podczas dwóch dni imprezy, mieszkańcy będą mieli także niepowtarzalną okazję do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku fundacji DKMS.

Honorowy Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]