Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 kwietnia 2014
Biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej Józef Zawitkowski i prałat parafii katedralnej ks. Wiesław Skonieczny gościli wczoraj w ratuszu miejskim. Spotkanie odbyło się na zaproszenie burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego w ramach corocznej wizytacji generalnej Parafii Katedralnej.
W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i naczelnicy Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Biskup zapoznał się z obowiązkami pracowników, a także z aktualnymi działaniami miasta. Na zakończenie wszystkich pobłogosławił życząc Wesołych Świat Wielkanocnych.

Urzędnicy odwzajemnili mu się tym samym, składając podziękowanie za życzenia i wizytę. Z okazji niecodziennego spotkania, burmistrz wręczył gościom Elementarz Twórcy Ludowego, okolicznościową monetę 70 Księżaków oraz kosz kwiatów do Grobu Pańskiego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]