Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 stycznia 2022
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w rodzinnych warsztatach plastycznych pt. „Wokół karnawału”. Nawiązywać one będą do tradycji zapustnych – przypominając o popularnej niegdyś formie zabaw karnawałowych, zapustnych i ostatkowych.
Był to szczególny czas biesiad, muzykowania, tańców, maskarad oraz powszechnej wesołości. Zwyczajowo przebierano się za postacie zwierzęce, znane z obchodów kolędniczych tj. koza, turoń, niedźwiedź czy koń, a także bocian i żuraw. W mieście powszechnie używano masek karnawałowych.

Zajęcia odbędą się w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. w godz. 10.00, 11.30 i 13.00. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają maskę karnawałową, według własnego projektu. Koszt udziału 15 zł.

Obowiązują zapisy: tel. 46 837 39 28 wew. 36.

Ilość miejsc ograniczona!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]