Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 stycznia 2023

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami do udziału w niedzielnych warsztatach plastycznych pt. „Na szkle malowane – Babci i Dziadkowi podarowane”. W czasie warsztatów, które zorganizowane zostaną w niedzielę, 22 stycznia 2023 r. o godz. 11.00 i 13.30 uczestnicy poznają ciekawą dziedzinę sztuki ludowej, jaką jest garncarstwo.

Dowiedzą się również jak ozdabiane były naczynia ceramiczne w regionie łowickim i wykonają malowaną dekorację na ceramice, korzystając z wzorów z dawnego Księstwa Łowickiego.

Warsztaty zbiegają się z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka, będzie więc to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu i przygotowania oryginalnego oraz samodzielnie wykonanego prezentu dla swoich dziadków.

Organizatorzy proszą uczestników warsztatów o przyniesienie przedmiotu ceramicznego do malowania tj. ramka, talerzyk, kubek, miseczka lub filiżanka. Muzeum zapewnia materiały papieroplastyczne.

Koszt udziału w warsztatach: 15 zł/os. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28, wew. 36.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]