Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 marca 2014
Alicja Bielecka, Adam Kostrzębski i Patryk Domański zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Zryw” z Łowicza, uczestniczyli z trenerką Iwoną Grzegory-Gajdą w zawodach sportowych, których organizatorem był Galway Judo Club w Irlandii.
Wizyta łowiczan na zielonej wyspie związana była 50-leciem istnienia irlandzkiego klubu, z którym „Zryw” współpracuje od kilku lat. W trakcie pobytu, 4- 9 marca 2014 r., młodzi judocy mieli także możliwość poznać wiele ciekawych miejsc w Irlandii.

Pierwszego dnia udali się na wycieczkę objazdową na trasie Headford, Tuam, Abbey-Knockmoy, Mountbellew, Ahascragh i Ballynasloe oraz wzięli udział w treningu zorganizowanym w klubie Galway Judo Club.

Drugiego, wyruszyli do Kinvara, Ballyvaughan oraz odwiedzili magiczne miejsce, jakim są Klify Moher - jedno z najpiękniejszych miejsc Irlandii, skąd rozpościera się wspaniały widok na ocean. Przejeżdżając przez Liscannore i Lahinch odwiedzili Ennis i Bunratty, gdzie zwiedzili Castle&Folk Park - lokalny skansen, w którym można zobaczyć jak dawniej wyglądało życie na zielonej wyspie.

Dzień tradycyjnie zakończył trening w klubie Repid Renmor Judo Club. Kolejnego dnia grupa z trenerką Iwoną Grzegory zwiedziła Galway, w którym mieści się Atlantaquarium prezentujące okazy z okolicznego Atlantyku oraz Muzeum Miejskie. Podczas zawodów Adam Kostrzębski, stoczył dwie walki, które wygrał. Patryk Domański wygrał trzy z sześciu walk, natomiast Ala Bielecka walczyła tylko raz i przegrała w doliczonym czasie.

Z racji jubileuszu klubu, nie było dekoracji zwycięzców. Organizatorzy postanowili wręczyć pamiątkowe medale wszystkim zawodnikom. Wszyscy uczestniczyli również w uroczystej kolacji, którą swoją osobą zaszczycił Minister Sportu i Prezes Komitetu Olimpijskiego.

Czekając na samolot do Polski, turystycznym, odkrytym autobusem zwiedzili Dublin, stolicę Irlandii. Wyjazd oraz wszystkie atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie rodzice zawodników oraz pomoc Bogdana Lisa, który ugościł zawodników we własnym domu i był przewodnikiem po irlandzkiej ziemi – powiedziała Iwona Grzegory – Gajda.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]