Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 listopada 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy pt. „Po światło na Ziemię Łowicką” Malarstwo Zbigniewa Roberta Błaszczyka. Wystawa składać się biedzie 45 prac związanych z Łowiczem i okolicami rzeki Rawka. Artysta stara się w nich oddać grę światła i cienia, nie rezygnując przy tym z przenikających się linii powstających na ich styku.
Otwarcie wystawy odbędzie się 16 listopada 2019 r. o godz. 15.00. Wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia 2019 r.

Zbigniew Robert Błaszczyk malarstwa uczył się w pracowniach prof.: Krystiana Niedzielskiego, Włodzimierza Rawy, Jacka Bukowskiego.

Ponieważ były to różne osobowości artystyczne, pozwoliło mu to szerzej spojrzeć na wiele aspektów malarstwa. Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne. W malarstwie sztalugowym posługuje się techniką olejną, akwarelą i pastelem. Pierwszą wystawę indywidualną miał w roku 1986 w Warszawie w „Galerii Wola”. Od tego czasu brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Mieszka w Warszawie, ale większość czasu spędza pod Bolimowem, gdzie posiada pracownię i tu głównie czerpie tematy do swoich prac.

Jest autorem malowideł ściennych w budynkach prywatnych i publicznych w Warszawie, między innymi malował freski w siedzibie firmy Euro-Sparkard przy ul Wilczej, w restauracji „Tradycja” przy ul. Belwederskiej, w kawiarni „Pod bzami” przy ul. Nowogrodzkiej. Natomiast w Łowiczu namalował duży fresk na ścianie szkoły pijarskiej, przedstawiający św. Józefa Kalasancjusza wśród dzieci i młodzieży. Również dekoracje ścienne i obrazy „Wesele Łowickie” oraz „Kuźnia” w restauracji „Stara Łaźnia” wyszły spod jego pędzla.

Jest także autorem kilku obrazów do kościołów w Bolimowie, w tym „Chrystusa Miłosiernego” znajdującego się w ołtarzu bocznym w kościele św. Anny. Częstym tematem prac artysty są również kobiety. Jest utalentowanym portrecistą – wizerunki dzieci i portrety kobiece, najczęściej wykonane pastelami, wyróżniają się miękkością i delikatnym światłem



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]