Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 stycznia 2020
Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci oraz rodziców i dziadków na niedzielne warsztaty plastyczne pt. „Ale gratka! Prezent dla Babci i Dziadka” Zajęcia odbędą się w niedzielę, 19 stycznia 2020 r. w Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7 o godz. 11.00 i 13.00.
W zawiązku ze zbliżającymi się Dniami Babci i Dziadka na warsztatach wykonywane będą pocztówki inspirowane kartami z początku XX w., ukazującymi łowickie pejzaże i Księżaków w pasiastych strojach, które będzie można wręczyć swoim dziadkom.

Do ich powstania użyte zostaną różnego rodzaju techniki plastyczne m. in. collage. Pracownicy muzeum zachęcają do wzięcia fotografii swoich dziadków, które zostaną wykorzystane w pracy. Muzeum zapewnia pozostałe materiały papieroplastyczne.

Koszt udziału w warsztatach to 13 zł/os. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 36.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]