Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 - 15 maja 2022

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza wszystkich do udziału w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który przypadać będzie w dniach 8-15 maja 2022 r. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem ,,Biblioteka. Świat w jednym miejscu”. To dobra okazja, aby wziąć udział w wielu ciekawych spotkaniach, które z tej okazji przygotowano dla czytelników, ale nie tylko.

W piątek, 6 maja 2022 r. o godzi. 16:30 w Piwnicach Muzeum w Łowiczu, odbędzie się spotkanie z Moniką Kamińską, archeologiem i historykiem sztuki, która przedstawi historię Krypt Prymasowskich oraz opowie o prowadzonych tam badaniach i odkryciach. Krypty Prymasowskie w Bazylice Katedralnej pw. WNMP i św. Mikołaja w Łowiczu zostały niedawno udostępnione dla zwiedzających, warto więc poznać ich historie i ciekawostki.

W poniedziałek, 9 maja 2022 r. o godz. 16.30 zostanie otwarta wystawa obrazów Bogumiły Jagody. Malarka pochodzi z Łowicza i tworzy obrazy pobudzające wyobraźnię. To pierwsza wystawa tej artystki. Dlatego warto poznać jej twórczość. Wernisaż odbędzie się Powiatowej Biblioteki Publicznej.

W środę, 11 maja 2022 r. odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci. Biblioteka posiada w swoich zbiorach wiele tytułów tego autora, które chętnie wypożyczane są przez dzieci. W czasie spotkania, będzie można zakupić książki i otrzymać autograf od autora. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30 w placówce.

Natomiast w czwartek, 12 maja 2022 r. o godz. 13.00, po raz kolejny, bibliotekę odwiedzi Agnieszka Kopczyńska, powiatowa rzeczniczka praw konsumenta. Tym razem tematem spotkania będzie forma zawierania umów poza przedsiębiorstwem. Dowiemy się m.in. o tym co powinno znaleźć się w takiej umowie oraz na co uważać przy ich zawieraniu.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]