Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 lutego 2014
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Ustanowiony został on 25 lat temu w Nikozji na Cyprze, podczas III Konferencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych. Z tej okazji Koło Przewodników Terenowych im Anieli Chmielińskiej, działające przy łowickim oddziale PTTK, przygotowało szereg atrakcji.
Z racji tego, że jest to święto wszystkich przewodników, postanowiono przedstawić dzieje przewodnictwa i pokazać pracę przewodnika. Łowickie obchody rozpoczęły się już wczoraj, 20 lutego 2014 r. spotkaniem przewodnika PTTK Zdzisława Kryściaka z dziećmi i młodzieżą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łowiczu. Dziś, 21 lutego 2014 r. przewodniczka Dorota Wiśniewska poprowadzi szlakiem zabytków łowickich dzieci ze szkoły w Mastkach, a Agnieszka Walczak spotka się z dziećmi szkoły podstawowej w Sobocie.

Kolejne dwie przewodniczki Anna Kruk i Jagoda Lendzion spotkają z młodzieżą gimnazjum i dziećmi z przedszkola integracyjnego „Pod świerkami” w Łowiczu.

Dopełnieniem przewodnickiego święta o godz. 11.00 będzie spotkanie w Bibliotece Powiatowej w Łowiczu. W ramach cyklu „Ludzie z pasją”, znany łowickiej społeczności przewodnik i gawędziarz ludowy Eligiusz Pietrucha opowie o przewodnictwie, krajoznawstwie i pasji rowerowej.

Warto przypomnieć, że łowiccy przewodnicy nie pierwszy raz organizują obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Łowiczu. Rok temu poprowadzili wykład dla Uniwersytetu III Wieku w Łowiczu, a także prezentacje i wykłady o regionie łowickim na targach turystycznych w Łodzi.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]