Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 kwietnia 2018
Miejsce: Muszla koncertowa w parku Błonia
Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu zaprasza do udziału w corocznych Ogólnopolskich Targach Pszczelarskich „Wiosna w Pasiece”. Impreza odbędzie się, 15 kwietnia 2018 r. na terenie muszli koncertowej w parku Błonia. W tym roku targi będą miały szczególną oprawę. Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu obchodzić będzie 80-lecie swojej dzielności.

Targi rozpoczną się o godz. 8:00. O godz. 9:30 inż. Czesław Korpys, wieloletni kierownik pasieki zarodowej w Kocierzowych, przedstawi wykład pt. „Matka pszczela jako alternatywa rodziny pszczelej”. Następnie o godz. 11:45 rozpocznie się formowanie pochodu pocztów sztandarowych, który w asyście orkiestry miejskiej, przejdzie z terenu wystawowego do Bazyliki Katedralnej p.w. WNMP i Św. Mikołaja w Łowiczu, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji pszczelarzy.

Przewodniczyć jej będzie biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. O godz. 13.30 na scenie muszli koncertowej przewidziano oficjalne otwarcie targów, powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe wystąpienia. Targi odwiedzi m.in. Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudła.

Chęć udziału w targach zapowiedziało kilkanaście firm pszczelarskich z całego kraju - wystawcy sprzętu pszczelarskiego, a także wielu innych, działających w branży pszczelarskiej. Na stoiskach będzie można kupić m.in. ule drewniane, styropianowe, poliuretanowe, wirówki, dozowniki, dekrystalizatory, ramki, drut pasieczny oraz wiele innych narzędzi i produktów pszczelarskich. Atrakcją będzie niewątpliwie sprzedaż miodów pitnych i tradycyjnych oraz produktów z wosku i suszu po atrakcyjnych cenach. Wstęp na targi jest wolny.

Szczegółowych informacji na temat targów udziela prezes Zarządu Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu - Marek Boroski, tel. 788 455 853

Patronami imprezy są: Mazowiecki Związek Pszczelarzy, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, Starosta Powiatu Łowickiego, Burmistrz Miasta Łowicza, Zakład Oczyszczania Miasta, Pracownia Reklamy KOLO i Biowet Puławy.

Patronat medialny: „Nowy Łowiczanin”, „Lowicz24” i „Dziennik Łódzki”.

Program imprezy:
  • 9:30 – wykład pana inż. Czesława Korpysy – wieloletniego kierownika pasieki zarodowej w Kocierzowych, pt. “Matka pszczela jako alternatywa rodziny pszczelej
  • 11:45 – formowanie pocztów sztandarowych I wymarsz w asyście orkiestry miejskiej (teren wystawowy) do Bazyliki Katedralnej
  • 12:00 – Msza Święta w Bazylice Katedralnej celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziubę w intencji 80-lecia Koła Pszczelarzy w Łowiczu
  • 13:00 – przemarsz pocztów sztandarowych w asyście orkiestry miejskiej na teren wystawowy
  • 13.30 – powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe wystąpienia
  • 14.00 – uroczysty obiad


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]