Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 kwietnia 2015
Miejsce: Hotel „Zacisze” w Łowiczu przy ul. Kaliskiej 5.

Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu zaprasza na Targi Pszczelarskie „Wiosna w pasiece 2015”. Tym razem odbędą się one w niedzielę, 19 kwietnia 2014 r. na terenie Hotelu „Zacisze” w Łowiczu przy ul. Kaliskiej 5. Tegoroczne Targi Pszczelarskie rozpoczną się wykładem dr hab. Zbigniewa Lipińskiego z Olsztyna na temat chorób pszczół i ich leczenia oraz metod zapobiegania tego typu przypadkom. Wykład odbędzie się w restauracji „Polonia w Zaciszu” o godz. 10:00.

Następnie około godz. 11.15 rozpocznie się formowanie pocztów sztandarowych, które przejdą ulicami miasta do bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji pszczelarzy i poświęcenie sztandaru Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu.

Po mszy wszyscy powrócą do restauracji „Polonia w Zaciszu” na dalszą część uroczystości.

Na terenie „Zacisza” rozstawione zostaną liczne stoiska wystawców sprzętu pszczelarskiego, a także wielu innych działających w branży pszczelarskiej. Wśród nich będą również te z pysznym, naturalnym miodem z pasieki. Wato już dziś zarezerwować sobie czas na to spotkanie, przyjść i poznać tajniki hodowli pszczół.

W wystawie sprzętu pszczelarskiego zapowiedziało udział kilkanaście firm produkcyjnych i handlowych z całego kraju, które oferować będą : ule drewniane, styropianowe, poliuretanowe, wirówki, dozowniki, dekrystalizatory, ramki, drut pasieczny, narzędzia pszczelarskie i odzież pszczelarską oraz miody, nalewki miodowe, miody pitne po atrakcyjnych cenach.

Dla uczestników targów, w tym roku wystąpi r zespół Pieśni I Tańca „Blichowiacy”. Targi rozpoczną się o godzinie 8.00 i trwać będą do godziny 18.00. Wstęp wolny

Patronatami imprezy są: Mazowiecki Związek Pszczelarzy, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, Starosta Powiatu Łowickiego, Burmistrz Miasta Łowicza, Zakład Oczyszczania Miasta Łowicz, Pracownia Reklamy KOLO w Łowiczu.
Patronat medialny: www.lowicz24

Wszelkich informacji odnośnie targów pszczelarskich udziela Prezes Zarządu Koła Łowicz Marek Boroski tel. 788-455-853.

Program imprezy:
  • 11.15 – formowanie pocztów sztandarowych (teren wystawy),
  • 11.30 – wymarsz do Bazyliki Katedralnej gdzie zostanie odprawiona msza święta i poświęcenie sztandaru Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu,
  • 13.00 – powrót pocztów sztandarowych do restauracji “Polonia w Zaciszu” (teren wystawowy),
  • 13.30 – powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe wystąpienia,
  • 14.00 – występ zespołu pieśni i tańca “Blichowiacy”,
  • 14.45 – zwiedzanie wystaw ze sprzętem pszczelarskim,
  • 15.15 – obiad.
Z wielką radością i zaszczytem informujemy, że nasze targi odwiedzi Pan Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]