Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 grudnia 2017
Wczoraj z okazji Mikołajek, dzieci leżące na oddziale pediatrycznym łowickiego szpitala odwiedził Święty Mikołaj. Towarzyszyła mu grupa świątecznych pomocników, niosąca masę prezentów. Wśród nich były poduszeczki, pluszaki, książeczki z bajkami, lampki na stoliki, odtwarzacze DVD i bajki na płytach, słodycze oraz stolik do pokoju matek.
Każde z dzieci również otrzymało od Mikołaja specjalnie przygotowany upominek. Wszystko po to, by w tym szczególnym dniu, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i nadzieja na szybkie wyzdrowienie.

Prezentami przygotowanymi przez ludzi dobrej woli i sponsorów, obdarowane zostały wszystkie przebywające na oddziale dzieci, których było aż 20 – mające od 2 tygodni do 17 lat, a także personel oddziału. Było niezwykle miło i świątecznie.

W rolę Mikołaja wcielił się Jacek Rybus, a pomocników: Katarzyna Mądraczyk, Marcin Kraszewski, Mariusz Siewiera i Magdalena Przyżycka, koordynatorka akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem dla dzieci z łowickiego szpitala”.

Akcja zorganizowana została po raz drugi przez Klub Mamy Łowicz, który wsparło Stowarzyszenie Łowickie.pl, ludzie dobrej woli i sponsorzy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]