Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 grudnia 2018
Już niedługo obchodzić będziemy najpiękniejsze święto w roku jakim jest Boże Narodzenie. Czas szczególny dla każdego z nas, kiedy całymi rodzinami usiądziemy przy wigilijnym stole, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Nieodłącznym elementem świąt jest kolorowa choinka i tradycja obdarowywania się w tym dniu różnymi prezentami. Ważne jednak aby były one trafione i co ważne pożyteczne!
Zachęcamy więc do zakupu wydawnictw Łowickiego Ośrodka Kultury, opisujących historię i tradycje Łowicza. Ciekawe książki historyczne, poszerzające wiedzę na temat miejsca w którym żyjemy, mogą okazać się doskonałym gwiazdowym prezentem!

Więcej wydawnictw na stronie internetowej ŁOK http://lok.art.pl/sklep/.
Możliwa również sprzedaż wysyłkowa.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]