Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 grudnia 2018
Już niedługo obchodzić będziemy najpiękniejsze święto w roku jakim jest Boże Narodzenie. Czas szczególny dla każdego z nas, kiedy całymi rodzinami usiądziemy przy wigilijnym stole, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Nieodłącznym elementem świąt jest kolorowa choinka i tradycja obdarowywania się w tym dniu różnymi prezentami. Ważne jednak aby były one trafione i co ważne pożyteczne!
Zachęcamy więc do zakupu wydawnictw Łowickiego Ośrodka Kultury, opisujących historię i tradycje Łowicza. Ciekawe książki historyczne, poszerzające wiedzę na temat miejsca w którym żyjemy, mogą okazać się doskonałym gwiazdowym prezentem!

Więcej wydawnictw na stronie internetowej ŁOK http://lok.art.pl/sklep/.
Możliwa również sprzedaż wysyłkowa.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]