Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 marca 2014
Grupa Artystyczna Trzypotrzy z Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej w Łowiczu, zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w Regionalnych Konfrontacjach Teatralnych „Centrum 2014”. Konfrontacje odbyły się, 11 marca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach. W imprezie wzięły udział grupy teatralne uczniów z Głowna, Kutna, Rawy Mazowieckiej, Łowicza, Makowa, Białynina i Skierniewic. Mimo silnej konkurencji, to Łowiczanom udało się zwyciężyć.
Głównym celem Regionalnych Konfrontacji Teatralnych „Centrum 2014” był przegląd dorobku artystycznego naszego regionu oraz wyłonienie najlepszych spektakli do przeglądów wojewódzkich i ogólnopolskich.

W tym roku zaprezentowanych zostało 12 przedstawień. Dwa z nich przygotowali uczniowie łowickich szkół: Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej tzw. „trójki” i Gimnazjum nr. 2 w Łowiczu. Uczniowie z „dwójki”, tworzący grupę teatralną „Busola” wystąpili z przedstawieniem „Na brzegu tęczy", zaś 19 dziewcząt z „trójki” - Grupa Artystyczna Trzypotrzy, przedstawiło spektakl w reżyserii Magdaleny Kłosińskiej pt. „Celineczka”.

I właśnie ten spektakl zyskał największe uznanie jury. Łowiczanie otrzymali 500 zł i awansowali do kolejnego etapu rywalizacji, jakim będzie uczestnictwo w XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Konfrontacje 2014” w Łodzi, który odbędzie się w dniach 25-26 marca 2014 r. Zespół otrzymał także pamiątkową statuetkę oraz dyplomy, a Magdalena Kłosińska nagrodę instruktorską w postaci książki. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]