Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 marca 2014
Grupa Artystyczna Trzypotrzy z Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej w Łowiczu, zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w Regionalnych Konfrontacjach Teatralnych „Centrum 2014”. Konfrontacje odbyły się, 11 marca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach. W imprezie wzięły udział grupy teatralne uczniów z Głowna, Kutna, Rawy Mazowieckiej, Łowicza, Makowa, Białynina i Skierniewic. Mimo silnej konkurencji, to Łowiczanom udało się zwyciężyć.
Głównym celem Regionalnych Konfrontacji Teatralnych „Centrum 2014” był przegląd dorobku artystycznego naszego regionu oraz wyłonienie najlepszych spektakli do przeglądów wojewódzkich i ogólnopolskich.

W tym roku zaprezentowanych zostało 12 przedstawień. Dwa z nich przygotowali uczniowie łowickich szkół: Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej tzw. „trójki” i Gimnazjum nr. 2 w Łowiczu. Uczniowie z „dwójki”, tworzący grupę teatralną „Busola” wystąpili z przedstawieniem „Na brzegu tęczy", zaś 19 dziewcząt z „trójki” - Grupa Artystyczna Trzypotrzy, przedstawiło spektakl w reżyserii Magdaleny Kłosińskiej pt. „Celineczka”.

I właśnie ten spektakl zyskał największe uznanie jury. Łowiczanie otrzymali 500 zł i awansowali do kolejnego etapu rywalizacji, jakim będzie uczestnictwo w XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Konfrontacje 2014” w Łodzi, który odbędzie się w dniach 25-26 marca 2014 r. Zespół otrzymał także pamiątkową statuetkę oraz dyplomy, a Magdalena Kłosińska nagrodę instruktorską w postaci książki. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]