Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 czerwca 2022, 17:00
Starosta Łowicki Marcin Kosiorek i dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu Renata Frączek zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim z Arturem Żakiem oraz promocję jego najnowszej książki pt. „Miecz św. Michała Archanioła”. Spotkanie odbędzie się, 15 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w piwnicy Muzeum w Łowiczu.

Książka jest zaproszeniem do odbycia podróży po miejscach, które stanowiły i stanowią o fundamentach chrześcijańskiej Europy – siedem sanktuariów poświęconych św. Michałowi Archaniołowi, rozmieszczonych w linii prostej od Irlandii do Izraela.

Artur Żak jest łowiczaninem, dziennikarzem, wydawcą, autorem tomu opowiadań pt. „Życie o smaku umierania” i współautorem książki pt. „Życie w rytm Bożych nut. Opowieść o biskupie Józefie Zawitkowskim”.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]