Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 stycznia 2022
W Muzeum w Łowiczu, 16 stycznia 2022 r. odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Centrum Edukacji Muzycznej Stefana Staszewskiego. Przed licznie zgormadzoną publicznością, wystąpiło 30 wykonawców.
Koncert podzielony był na dwie części. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi podopieczni szkoły, grając na gitarach, fortepianie oraz keyboardzie. Potem starsi. Dzieci występowały solo, w duetach oraz w zespołach kameralnych. Niektóre z nich zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne.

Dla wielu dzieci był to nie tylko sprawdzian własnych umiejętności muzycznych, ale również nauka występów przed publicznością i radzenia sobie ze stresem na scenie.

Warto przypomnieć, że koncert powrócił do Sali Barokowej po rocznej przerwie, spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi. Wówczas nie udało się go zorganizować stacjonarnie. W tym roku pojawiła się taka możliwość, więc z niej skorzystano. I oby tak już zostało. Bo jest on już stałym punktem na liście wydarzeń kulturalnych, naszego miasta.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]