Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 grudnia 2013
Piotr Lesiewicz i Hubert Skalski uczniowie klasy kucharskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gastronomicznych „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Turniej odbył się 6 grudnia 2013 r. w Centrum Techniki Kulinarnej, przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie.
Celem konkursu było wykazanie się znajomością w przygotowaniu gorącej zakąski o charakterze wigilijnym z wykorzystaniem jesiotra oraz wykwintnych dań zasadniczych z wykorzystaniem udka z perliczki.

Dodatkowo każdy zespół musiał wskazać jednego Zawodnika, który wykona zadanie techniczne: rozbiór jednej tuszki z kurczaka na elementy kulinarne podudzia ze skórą i piersi bez skóry.

Obaj Łowiczanie na główny konkurs przygotowali filet z jesiotra sous vide, pierogi z musem borowikowym i pianką z buraków oraz perliczkę w sosie z czarnej porzeczki z jabłkowo-orzechową jaglaną leguminą. Ich danie, pomimo atrakcyjnej nazwy, niestety nie zostało nagrodzone przez jury konkursu.

Do zadania technicznego został wytypowany Piotr Lesiewicz, który jak się okazało był najlepszy spośród startujących w konkursie. Został tym samym zwycięzcą konkurencji. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces kulinarny Piotra Lesiewicza.

W zeszłym roku zajął m.in. siódme miejsce w ogólnopolskim konkursie „Kulinarny pejzaż Polski”.

Piotrowi Lesiewiczowi i Hubertowi Skalskiemu gratulujemy, życząc dalszych sukcesów kulinarnych.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]