Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Gastronomia

Adres:
99-400 Łowicz, Stary Rynek 4
Nr telefonu:
46 838 30 18
GSM:
602 574 891, 502 011 666
E-mail:
WWW:
Kamienica z XVIII w. w której mieści się Restauracja POLONIA była własnością podkomorzego gostynińskiego Mikorskiego. Na początku XIX wieku w kamienicy mieścił się Hotel Imperial, prowadzony przez Ignacego Kosiorkiewicza do 1811 r. Hotel swoją nazwę zawdzięczał wizycie i gościnie największego wodza ówczesnej Europy.

18 grudnia 1806 r. w kamienicy zatrzymał się, podążający do Warszawy, po zwycięstwie pod Jena i Auerstaedtem Napoleon Bonaparte.

W oberży Kosiorkiewicza spożył obiad, następnie odbył narady, wysłał kuriera do Berlina i około godz. 20:00 wyruszył w dalsza drogę do Warszawy. Pamiątka po tej wizycie jest tablica odsłonięta w 1981 r.

W 1821 r. właścicielem hotelu został Jakub Mikutowicz, od połowy XIX wieku, pomieszczenia hotelu zostały przeznaczone na cele mieszkaniowe. Przed wybuchem I wojny światowej, powstał tu Hotel Polski, zniszczony w wyniku działań wojennych. Po odbudowie w 1925 r. kosztem Karola Pruchnau’a w kamienicy otwarto Hotel Polonia, a na parterze restaurację Cafe Polonia.

Około 1886 r. obok restauracji został założony park zwany Ogrodem Saskim.

Restauracja serwuje dania obiadowe. Specjalnością jest Kurczak po Prowansalsku (ulubione danie Napoleona). Wśród deserów prym wiedzie słynna Napoleonka. Warto również spróbować puddingu Pani Walewska.

Restauracja czynna jest codziennie.
Istniej możliwość organizacji imprez okolicznościowych tj. Wesela (150 osób), Komunie, Chrzty i Konferencje.
Lokal posiada trzy sale restauracyjne.
Od czerwca 2015 r. udostępnione zostaną na piętrze pokoje hotelowe dla 50 osób.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]