Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 września 2021
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na recital fortepianowy Aleksandry Świgut – reprezentantki Polski na XVIII Konkursie Chopinowskim (2 – 21 X Warszawa). Występ tej niezwykle uzdolnionej pianistki odbędzie się w sobotę, 18 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali kinowej ŁOK przy ul. Podrzeczna 20 w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”. Wstęp wolny. Zaproszenia do odebrania w kasie placówki.
Aleksandra Świgut urodziła się 21 stycznia 1992 r. w Nowym Sączu. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piotra Palecznego, Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem Wojciecha Świtały i Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie Davida Dolana. Od 2016 r. jest doktorantką Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W Katowicach studiowała także grę na fortepianie historycznym pod kierunkiem Katarzyny Drogosz. Występowała m.in. na Festiwalu „Chopin i jego Europa” oraz na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Jest laureatką m.in. drugich nagród na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie i na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ettlingen.

Źródło: www.lok.art.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]