Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 marca 2014
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników pieszych i rowerowych wycieczek, do udziału w corocznym Rajdzie na Powitanie Wiosny. Głównym celem imprezy, która odbędzie się 22 marca 2014 r. jest popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej, poznanie regionu łowickiego, a także kultywowanie tradycji związanej z powitaniem wiosny.
Tradycyjnie uczestnicy rajdu spotkają się przed ratuszem miejskim o godz. 11.00. Zanim jednak wyruszą na trasę raju, zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniej przygotowana Marzannę oraz udekorowany, wiosennie rower. Następnie około godz. 11.30 grupy piesza i rowerowa udadzą się na trasę rajdu.

Miejscem docelowym będzie most na rzece Zielkówce, z którego wedle tradycji, zostanie utopiona Marzanna. Rajd zakończy się wspólnym ogniskiem.

Trasa piesza rajdu będzie prowadziła z Łowicza przez Czajki do lasku miejskiego. Do pokonania będzie około 6 km. Trasa rowerowa z Łowicza przez Otolice, Pilaszków, Jastrzębia do lasku miejskiego. W sumie cykliści przejadą 14 km.

Każdy uczestnik rajdu, otrzyma okolicznościowy znaczek oraz posiłek przy ognisku zorganizowanym w punkcie docelowym. Organizatorzy przypominają, o tym aby zadbać o należyty stan techniczny swoich rowerów oraz by założyć wygodne buty. Zakończenie rajdu przewidziano na godz. 15.00.

Wpisowe za uczestnictwo w wysokości 5 zł od osoby należy wpłacać w biurze PTTK w dniu rajdu. Szczegółowych informacje w załączniku i na stronie www.pttklowicz.pl

Współorganizatorami Rajdu na Powitanie Wiosny są Urząd Miejski w Łowiczu i Centrum Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]