Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 marca 2014
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników pieszych i rowerowych wycieczek, do udziału w corocznym Rajdzie na Powitanie Wiosny. Głównym celem imprezy, która odbędzie się 22 marca 2014 r. jest popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej, poznanie regionu łowickiego, a także kultywowanie tradycji związanej z powitaniem wiosny.
Tradycyjnie uczestnicy rajdu spotkają się przed ratuszem miejskim o godz. 11.00. Zanim jednak wyruszą na trasę raju, zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniej przygotowana Marzannę oraz udekorowany, wiosennie rower. Następnie około godz. 11.30 grupy piesza i rowerowa udadzą się na trasę rajdu.

Miejscem docelowym będzie most na rzece Zielkówce, z którego wedle tradycji, zostanie utopiona Marzanna. Rajd zakończy się wspólnym ogniskiem.

Trasa piesza rajdu będzie prowadziła z Łowicza przez Czajki do lasku miejskiego. Do pokonania będzie około 6 km. Trasa rowerowa z Łowicza przez Otolice, Pilaszków, Jastrzębia do lasku miejskiego. W sumie cykliści przejadą 14 km.

Każdy uczestnik rajdu, otrzyma okolicznościowy znaczek oraz posiłek przy ognisku zorganizowanym w punkcie docelowym. Organizatorzy przypominają, o tym aby zadbać o należyty stan techniczny swoich rowerów oraz by założyć wygodne buty. Zakończenie rajdu przewidziano na godz. 15.00.

Wpisowe za uczestnictwo w wysokości 5 zł od osoby należy wpłacać w biurze PTTK w dniu rajdu. Szczegółowych informacje w załączniku i na stronie www.pttklowicz.pl

Współorganizatorami Rajdu na Powitanie Wiosny są Urząd Miejski w Łowiczu i Centrum Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]