Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 marca 2014
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z Łowicza i powiatu łowickiego do wzięcia udziału w V edycji Konkursu Fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”.
Celem konkursu jest udowodnienie, że czytanie może być świetną rozrywką oraz przypomnienie, jaką satysfakcję może dać szperanie między regałami w księgarni czy bibliotece, trzymanie w dłoni książki i odkrywanie z nią nowej, nieznanej rzeczywistości.

Wystarczy być czujnym obserwatorem. Na zdjęciu należy uchwycić osoby czytające książki w nietypowych miejscach i sytuacjach. Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 wykonane przez siebie zdjęcia w formacie min. 15 x 21 cm.

Fotografie należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem „Konkurs fotograficzny- Przyłapani na czytaniu" do dnia 11. 04. 2014 r.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Biblioteki oraz pod nr tel. 46 837 38 74 a także na stronach internetowych: www.powiat.lowicz.pl oraz www.pbplowicz.blogspot.com.

Szczegółowe informacje w załączniku.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]