Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 marca 2014
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z Łowicza i powiatu łowickiego do wzięcia udziału w V edycji Konkursu Fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”.
Celem konkursu jest udowodnienie, że czytanie może być świetną rozrywką oraz przypomnienie, jaką satysfakcję może dać szperanie między regałami w księgarni czy bibliotece, trzymanie w dłoni książki i odkrywanie z nią nowej, nieznanej rzeczywistości.

Wystarczy być czujnym obserwatorem. Na zdjęciu należy uchwycić osoby czytające książki w nietypowych miejscach i sytuacjach. Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 wykonane przez siebie zdjęcia w formacie min. 15 x 21 cm.

Fotografie należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem „Konkurs fotograficzny- Przyłapani na czytaniu" do dnia 11. 04. 2014 r.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Biblioteki oraz pod nr tel. 46 837 38 74 a także na stronach internetowych: www.powiat.lowicz.pl oraz www.pbplowicz.blogspot.com.

Szczegółowe informacje w załączniku.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]