Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 czerwca 2022
Koło Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej, działające przy łowickim oddziale PTTK, organizuje kolejną edycję spacerów z przewodnikiem pn. „Przewodnik czeka. Poznaj Łowicz z przewodnikiem PTTK”. Akcja kierowana jest do turystów i mieszkańców miasta.
Podczas cotygodniowego spaceru turyści, będą mieli okazję poznać najciekawsze zabytki Łowicza oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z tematem danego spaceru. Każdy ze spacerów prowadzi inny przewodnik.

Pierwszy spacer odbędzie się, 3 lipca i rozpocznie się o godz. 13:0) sprzed siedziby PTTK, mieszczącej się w kamienicy „napoleońskiej” przy Starym, Rynku 3. Kolejny za tydzień, według harmonogramu.

Spacery z przewodnikiem są bezpłatne i trwają około 2 godzin. Realizowane są w ramach zadania publicznego, finansowanego z budżetu Gminy Miasta Łowicz.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]