Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 kwietnia 2014
Jagoda Lendzion, przewodniczka Koła Przewodników PTTK im. Anieli Chmielińskiej, była gościem spotkania z cyklu „Ludzie z pasją”, zorganizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu. Tematem spotkania, 10 kwietnia 2014 r. była Arkadia, jeden z najpiękniejszych parków romatyczno - sentymentalnych w Polsce.
Park założony został przez Helenę z Przeździeckich Radziwiłłową, żonę Michała Hieronima Radziwiłła, właściciela pobliskiego Nieborowa. Arkadia - „kraina szczęścia i pokoju”, stworzona została w stylu angielskim, według ówczesnej mody na sentymentalizm. Jest pełna sztucznych ruin, świątyń dumania, nastrojowych kaskad, mostów i stawów.

Wykład łowickiej przewodniczki był niezwykle interesujący gdyż zawierał on informacje, których próżno szukać w przewodnikach. Lendzion przywoływała do życia nieistniejące już budynki w Arkadii oraz omawiała ich przeznaczenie. Informacje wzbogacone były prezentacją multimedialną, dzięki której każdy mógł przenieść się do XVIII w. ogrodu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]