Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 kwietnia 2014
Dziś, jak co roku, ulicami miasta Łowicza przejdzie droga krzyżowa z udziałem mieszkańców. Procesja z krzyżem wyruszy o godz. 19.30, tym razem sprzed kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza na Bratkowicach, a następnie przejdzie ulicami Jana Pawła II, Nowym Rynkiem, Zduńską do Bazyliki Katedralnej na Stary Rynek. Droga krzyżowa zakończy się przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II.
Przypominamy, że w niedzielę 13 kwietnia 2014 r. w ramach uroczystości Niedzieli Palmowej, odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Na Starym Rynku w Łowiczu o godz. 10.00, zostanie zawiązana wspólnota, która uczestniczyć będzie w koncercie ewangelizacyjnym. Następnie uczestnicy spotkania wezmą udział w w liturgii Niedzieli Palmowej celebrowanej w bazylice Katedralnej.

Po jej zakończeniu, ponownie na Starym Rynku, wyświetlona zostanie transmisja z przekazania symboli Światowych Dni Młodzieży w Rzymie. Repliki symboli ŚDM zostaną pobłogosławione przez biskup łowickiego i wręczone przedstawicielom wszystkich parafii Diecezji Łowickiej. Diecezjalny Dzień Młodzieży o godz. 14.40, zakończy tradycyjny konkurs palem.

Diecezjalny Dzień Młodzieży stanowią jeden z etapów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Podczas spotkania młodych, Polskę odwiedzi Ojciec Święty Franciszek. Będzie to Jego pierwsza wizyta w naszym kraju.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]